IV Niedziela Adwentu

Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego.

Dzisiaj jest Wigilia Bożego Narodzenia. Przeżyjmy tę Wigilię jak ludzie wierzący, niech nie zabraknie modlitwy, czytania Pisma św., śpiewu kolęd. Przebaczmy wszelkie urazy i szczerze złóżmy sobie życzenia. Msze św. dzisiaj są sprawowane o 7.00, 8.30, 10.00 i 11.30. Nie ma Mszy św. o 16.00. Na Mszy św. o 11.30 będą poświęcone figurki Dzieciątka Jezus. Po Mszy św. będzie można zabrać Światło Betlejemskie – Światło Pokoju.

O północy będzie sprawowana Msza św. zwana Pasterką. W czasie Pasterki będzie zbierana składka na Fundusz Obrony Życia. Na Pasterce i w Uroczystość Bożego Narodzenia na Mszy św. o 11.30 zagra nasza Orkiestra Parafialna.

Msze św. w dniu Uroczystości Bożego Narodzenia będą sprawowane o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 16.00.

We wtorek – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Zachęcamy do udziału we Mszach świętych, które będą sprawowane o: 7.00; 8.30; 10.00 i 11.30. Kolędnicy misyjni po Mszach św. przedstawią scenkę kolędniczą, a przed kościołem będzie zbiórka do puszek przeznaczona jako wsparcie materialne misjonarzy i misji. Nie będzie Mszy św. o 16.00. Ofiary zbierane w tym dniu będą przeznaczone na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Na Mszy św. o 11.30 będzie poświęcenie owsa.

Zapraszamy na całościową próbę chóru, godzinę przed sumą w drugi dzień świąt.

W tygodniu wspominamy: w środę – święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty – w tym dniu poświęcimy wino.

W przyszłą niedzielę – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa i zakończenie roku. Msze św. o 7.00, 8.30, 10.00 i 11.30. Nie będzie Mszy św. o 16.00. W czasie każdej Mszy św. zaśpiewamy dziękczynne TE DEUM, a po Mszy św. o 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne na zakończenie roku.

Z racji święta Świętej Rodziny, a zarazem uroczystości odpustowej  w sobotę  30. 12. w Kaplicy Dworskiej będzie sprawowana Msza św. o godz. 17.00. Nie będzie Mszy św. w kościele parafialnym. Bardzo zachęcamy do uczestnictwa w tej Eucharystii.

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, a w czwartki po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.

Pragniemy bardzo gorąco podziękować za pomoc w przygotowaniu kościoła i parafii na Święta Bożego Narodzenia. Dziękujemy Państwu Małgorzacie i Janowi Dudom za ofiarowane choinki, Pani Marii Sikorskiej za wykonanie wieńca adwentowego, KGW z Rdziostowa wykonanie ozdób i przyozdobienie choinek i ołtarza, Panu Mariuszowi i Henrykowi Jopowi za usługi transportowe i prace porządkowe wokół kościoła, Państwu Agacie, Piotrowi, Mateuszowi Sowom, Michałowi Świderskiemu, Marii i Piotrowi Wójsikom za ogrom pracy przy wykonaniu tegorocznej szopki i sprzątaniu kościoła. Dziękujemy Panom Wiesławowi Wilczakowi, Wiesławowi Kocembie, za prace elektryczne przy naszym kościele przed świętami.

Dziękujemy za 6 ofiar  indywidualnych z ubiegłego tygodnia przekazanych tradycyjnie czy też  przelewem bankowym. Bóg zapłać.

Dziękujemy rodzinom odpowiedzialnym za sprzątanie kościoła w grudniu. W miesiącu styczniu prosimy o tę pomoc rodziny z rejonów: Klęczany Półrolek, Przyczka, Pierzwiączka, domy wzdłuż szosy oraz mieszkańców bloku B i domów przy Zespole Szkół.

Od środy rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Tym razem odwiedzimy rodziny z Marcinkowic. Chcemy się spotkać w życzliwej atmosferze, porozmawiać, pomodlić się i udzielić błogosławieństwa kapłańskiego. Będziemy bardzo wdzięczni, jeżeli ktoś z mieszkańców danego rejonu kolędowego podwiezie nas do pierwszego domu. Program wizyty jest dołączony do ogłoszeń, na stronie internetowej naszej parafii Program wizyty duszpasterskiej i wywieszony w gablocie przed kościołem.

Osoba poszkodowana w pożarze budynku gospodarczego wyraża ogromną wdzięczność wszystkim Ofiarodawcom za otwarcie serca, hojność i okazane wsparcie. Caritasowi Parafii Marcinkowice za wsparcie.
Proboszczowi za umożliwienie zbiórki przed kościołem, Panu Grzegorzowi Mrozowi – Sołtysowi Wsi Rdziostów za organizację i Paniom z KGW Rdziostów za przeprowadzenie zbiórki przed kościołem. Uzbierano 5220 zł.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” wydanie świąteczne – podwójne z audiobookiem o Bożym Narodzeniu w cenie 15 zł oraz „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. +Władysława Kulig z Marcinkowic. Wieczny odpoczynek…

Poprzednia III Niedziela Adwentu (Gaudete – Radujcie się)